Monofaze 2-20 kVA ve Trifaze 6-900 kVApaste139

  • Tüm modellerde yüksek verim
  • Bakım gerektirmeyen çalışma özelliği
  • Kolay kurulum
  • Düşük-yüksek gerilim koruması ( kesici ops. )
  • Kısa devre koruması
  • Değişken yüklerde çalışabilme özelliği
  • ISO 9000, TSEK standartlarına uygun 2 yıl tam garanti
  • 10 yıl yedek parça temin garantisi
  • Deneyimli teknik servis
PDF İNDİR

OTOMATİK VOLTAJ REGÜLATÖRÜ NEDİR?

Şebeke gerilimindeki yükselme, düşme ve tüm dengesizlikleri önleyerek gerilim regülasyonu yapan abax DOVR, bunun yanında, elektronik olarak sağlanan koruma sayesinde, ayar sahası dışındaki gerilim düşme ve yükselmelerinde, çıkış gerilimini elektro-mekanik olarak kesip, buna bağlı olarak oluşabilecek muhtemel hasarları önler. (Kesici Opsiyoneldir.) Her türlü bilgisayar sistemi, faks, fotokopi, tıp ve laboratuvar cihazlarında, ev ve iş yeri aydınlatmasında, komple daire ve ofis beslemelerinde, imalathaneler ve atölyelerde emniyetle kullanılır.

abaxDOVR, Çıkış Gerilim Regülasyonu, şebeke seri bağlanan booster trafo ve hassas yapıdaki varyak ile, Mikroişlemci Kontrollü Dijital Kontrol Ünitesi vasıtasıyla son derece hassas, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapar. Çıkış Gerilimini istenen seviyede, en düşük hatayla tutmak için Servo sistemi, DC motoru uygun seviyede tristörle tetikleyerek sağlar. Dijital Ekran özelliğiyle Giriş/Çıkış Gerilim, Frekans ve Akım değerlerini (Opsiyonel) doğru ve hassas şekilde kullanıcıya sunmaktır.

Faz koruma, isteğe bağlı olarak üretilip (Kesici Opsiyonu), düşük giriş gerilimi, yüksek giriş gerilimi ve bir faz olmadığında, çıkış geriliminin kontaktörle kesilmesi ile sağlanır. Ani gerilim değişimlerinden etkilenmemesini sağlamak için, kontaktörün çekme ve bırakmasında 2 saniyelik lik gecikme mevcuttur. Ayrıca by-pass şalteri ve açma-kapama özelliği de mevcuttur.

Cihazda Giriş Gerilimi, Çıkış Gerilimi, Çıkış Frekansı ve opsiyon olarak Çıkış Akımı değerleri ekrandan dijital olarak izlenebilmektedir. Önpanelde mevcut sinyal lambalarıyla çıkışta gerilim olup olmadığı, çıkış geriliminin sınırlar dahilinde yüksek veya alçak olduğu, ışıklı olarak ve aynı zamanda kuru kontak bilgisi olarak uzaktan izlenebilir. Hem yükü hem de Dijital OVR’yi kısa devre ve aşırı Akımlardan korumak için uygun sigortalar kullanılmıştır. Cihaz iç soğutması fanla yapılmaktadır. Monofaze modellerde, özel içyapı ile doğal soğutma uygulanmaktadır. İstek üzerine 135-245 Volt gerilim aralığını düzelten, geniş bantlı modeller üretilmektedir. Bu modellerin standart aralığı isteğe göre değiştirilebilir.