fbpx
Yıldırım Koruma & Parafudr
8 Ağustos 2019 Yıldırım Koruma & Parafudr için yorumlar kapalı Ürünler admin

Uzun süreli bir yatırım olarak planlanan sistemlerin istenilen verimde enerji üretebilmesi  için gerekli tüm koruma önlemlerinin alınması yatırımcıların genelde ihmal ettiği hususların başında gelir. Bu kapsamda PV sistemlerin, yıldırıma karşı korunması ve topraklanmasına yönelik dikkat edilmesi gereken hususların başında koruma elemanları gelir.Aşırı gerilim darbe koruyucuları, monofaze, trifaze veya DC şebekesine bağlı terminal alıcılarını ve hassas yuklerı endustrıyel anahtarlama aşırı gerilimine karşı korumak üzere tasarlanmıştır. Yıldırım kaynaklı oluşan darbelere karsı etkilidir.Yıldırım yüzünden oluşan geçici aşırı yüke karşı koruma sunarlar.

AC HATLARIN KORUNMASI

SPD Tip 1 ve Tip 2 – Çok yönlü tek kutuplu Yıldırım Akım Tutucu aşırı gerilim koruma. Yıldırım Koruyu ürünler Tip 1 ve Tip 2 ( Sınıf B+C) bölgelerine direk bağlı,aşırı gerilim veya yıldırımlara karşı,alçak gerilimde (250/4OOVAC) koruma sağlarlar. Değiştirilebilir  varistör ve gaz deşarjlı modül bloklar ile kullanım kolaylığı sağlarlar.

DC HATLARIN KORUNMASI

Güneş Enerji sistemleri için geliştirilmistir. PV uygulaması için sürekli çalışma voltajı  UCPV>=1,2 x UOC STC dir.PV sistemleri için SPD PV tip 1 ve tip 2 – Çok yönlü tek kutuplu Yıldırım Akım – Tutucu aşırı gerilim koruma 

DATA/CAT HATLARININ KORUNMASI

Telekomünikasyon ve sinyalizasyon ağları için yüksek ve düşük dalgalanmalarda koruma sağlar. 

PROFIBUS veya RS-485 haberleşme için 5 V DC/24V DC de ,yakın koruma ekipmanı aşırı gerilim koruma

Etiketler
Yazar Hakkında